Poniżej przestawiamy następujące po sobie etapy procesu uzyskania znaku jakości TGLS Quallity Alliance.
Krok 1
Własna diagnoza instytucji
Etap 1 – to własna diagnoza prowadzonej działalności. Instytucja szkoleniowa wypełnia ankietę samooceny on-line, która analizuje poszczególne dziedziny jej funkcjonowania. Ankieta podzielona jest na 5 obszarów:
obszar 1 – Organizacja instytucji
obszar 2 – Karda dydaktyczna
obszar 3 – Usługa edukacyjna
obszar 4 – Prowadzenie zajęć
obszar 5 – Wysoki standard
Krok 2
Zaplanowanie audytu
Etap 2 – to analiza ankiety samooceny instytucji szkoleniowej przez pracowników ds. akredytacji TGLS QA oraz zaplanowanie całego procesu weryfikacji. Podczas rozpatrywania wniosku analizuje się czy instytucja uzyskała min. 90% z obszarów 1 – 4 oraz min. 50% z obszaru 5.
Wspólnie z instytucją szkoleniową ustala się również termin przeprowadzenia audytu. Na tym etapie instytucja szkoleniowa wnosi opłatę za przeprowadzenie audytu oraz kompletuje dokumentację zajęć, która potwierdzi spełnienie standardów w poszczególnych obszarach.
Krok 3
Audyt
Etap 3 – to inspekcja odbywająca się w siedzibie instytucji w uzgodnionym terminie. W zależności od rozmiaru instytucji szkoleniowej, inspekcja trwa jeden lub dwa dni. Audyt rozpoczyna się w godzinach porannych i kończy w godzinach popołudniowych i obejmuje między innymi:
rozmowę z dyrekcją,
rozmowy z pracownikami sekretariatu,
rozmowy z trenerami,
przegląd dokumentacji,
hospitacje zajęć.
Krok 4
Otrzymanie znaku jakości
Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku akredytacyjnego oraz inspekcji, która potwierdza stan faktyczny (wcześniej zadeklarowany w ankiecie samooceny) zostaje wystawiony certyfikat potwierdzający otrzymanie Znaku Jakości TGLS Quality Alliance. Znak Jakości przyznawany jest na 3 lata.
Instytucja, która uzyskała Znak Jakości TGLS Quality Alliance ma obowiązek umieszczenia tej informacji na swojej głównej stronie internetowej i obowiązek usunięcia informacji najpóźniej w ostatnim dniu okresu, którego dotyczy akredytacja.
Dlaczego warto?
Instytucja szkoleniowa, która staje się członkiem TGLS Quality Alliance trafia do grona instytucji szkoleniowych które:
posiadają prawo posługiwania się znakiem jakości TGLS QA przez cały okres objęty akredytacją;
otrzymują dodatkowe punkty w przypadku ubiegania się o zamówienia publiczne oraz projekty unijne;
otrzymują wsparcie wizerunkowe dzięki materiałom kolportowanym przez Fundację TGLS;
posiadają dostęp do szkoleń metodycznych, warsztatów i opracowań dydaktycznych;
mogą realizować szkolenia przy udziale dofinansowania ze środków publicznych poprzez wpis do Bazy Usług Rozwojowych.
Używamy plików cookies - są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania witryny. Jeśli się tym nie zgadzasz, to opuść witrynę.
Pliki cookies są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania witryny. Są one zapisywane jedynie w przeglądarce użytkownika i nie są nigdy udostępniane podmiotom zewnętrznym.